Eutra Melkfett - 250 to 10000 ml

Product Description
  • Eutra milking grease is used for the natural care of teats and udders in the dairy industry. Milk quality and economy are improved in dairy farming.
Description
  • The Eutra milking fat is the real Swiss milking fat!
Technical Data
  • Content - 250 to 10000 ml
Versions: (5)
Narrow down your selection
content
Anzeigen als list Table
Article No. content Price incl. VAT
893715160000 250 ml
€ 5,56
(€ 22,24 / l)
Price incl. VAT
plus € 29,00 shipping costs
Product safety
893715170000 500 ml
€ 7,92
(€ 15,84 / l)
Price incl. VAT
plus € 29,00 shipping costs
Product safety
893715190000 2000 ml
€ 23,01
(€ 11,51 / l)
Price incl. VAT
plus € 29,00 shipping costs
Product safety
893715211000 5000 ml
€ 46,99
(€ 9,40 / l)
Price incl. VAT
plus € 29,00 shipping costs
Product safety
893715212000 10000 ml
€ 90,32
(€ 9,03 / l)
Price incl. VAT
plus € 29,00 shipping costs
Product safety
Ratings


No evaluation has been given
Search terms: udder hygiene, udder care, Eutra milking fat, Melkfett, Eutra, Swiss milk fat, Melkfett from the scgweuz, Melkfett for udder, Melkfett for teats, albert Kerbl, Kerbl, albert kerbl gmbh